Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

czwartek, 11 kwiecień 2019 16:26

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to jedna z najbardziej istotnych decyzji w naszej firmie. Od tego wyboru zależy poprawność rozliczeń a więc istnieje naszej firmy. Wśród biur rachunkowych istnieje bardzo duża konkurencja. To tylko utrudnia dokonanie właściwego wyboru. Istnieje kilka czynników które decydują o tym czy nasz wybór będzie dobry:

Kwalifikacje

Do 2014 roku prowadzenie biura rachunkowego wymagało posiadania licencji Ministra Finansów. Obecnie otwarcie biura rachunkowego nie jest warunkowana żadnymi uprawnieniami, biuro rachunkowe może otworzyć dowolna osoba. Idąc tym tokiem rozumowania przychodzi nam do głowy pytanie, czy aby nie trzeba sprawdzić czy księgowa posiada odpowiednie kwalifikacje.

Ubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego

Takie ubezpieczenie powinno być tuż obok kwalifikacji kluczowym warunkiem przy wyborze biura rachunkowego. Ubezpieczenie OC biura rachunkowego chroni naszą firmę od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy biura rachunkowego.

Organizacja biura rachunkowego

Pierwszą kwestią jest czas pracy biura. Ważne abyśmy na samym początku zorientowali się w jakich godzinach i w jakie dni możemy liczyć na wsparcie naszego biura podatkowego. Istotne jest czy możemy też liczyć w zakresie określonych godzin czy jeżeli będziemy mieli sytuację awaryjną to również będzie możliwość komunikacji po godzinach pracy biura. Następna kwestia to przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną oraz czy my będziemy mogli dostać od biura dokumenty drogą elektroniczną. Kolejna ważna rzecz to czy osoba w biurze podatkowym będzie przypominała nam o płatnościach podatkowych itd To bardzo ważne abyśmy mogli uzyskiwać przypomnienie od naszego biura podatkowego o przypadających terminach płatności oraz informacje o wysokościach opłat. Ważne jest dla nas czy biuro podatkowe kontaktować się z nami chwilę przed upływem terminu czy z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwiającym nam wykonywanie manewrów przed terminem.

Ochrona danych osobowych

Należy sprawdzić czy biuro rachunkowe prowadzące naszą księgowość, ma wdrożone RODO.  Księgowość niesie za sobą bardzo wiele kluczowych informacji które mieszczą się w zakresie danych wrażliwych oraz danych istotnych z punktu widzenia naszej działalności gospodarczej. 

Cena usług biura rachunkowego

Jedno jest pewne, wybierając biuro rachunkowe należy zdać sobie sprawę z tego, że niska cena usług będzie niemal na pewno oznaczała wpływ na ich jakość. Bardzo ważną kwestią jest to aby biuro rachunkowe, które wybierzemy, oferowało poziom cenowy dla nas akceptowalny finansowo, ale również pozwalało uzyskać przekonanie, że nie trafiliśmy w najtańszej firmy która być może będzie nierzetelna. W dużym uproszczeniu, dobrze wykonana usługa nie będzie najtańsza.

Zakres usług księgowych w biurze rachunkowym

Powinniśmy sprawdzić jaki zakres usług oferuje wybrana biuro rachunkowe. Możemy trafić na biuro rachunkowe, która jest tanie i w efekcie tego uzyskać obsługa księgową w dość podstawowym zakresie. Możemy oczywiście uzyskać usługę, która będzie kompleksowa i będzie na przykład w cenie zawierała reprezentację w urzędach, raportowanie oraz doradztwo podatkowe.

 

Jako naprawdę dobre biuro rachunkowe oferujemy księgowość, z której Kielce mogą być dumne. Utrzymujemy najwyższy poziom usług. Nasi klienci zawsze mogą na nas liczyć. Dbamy o to, aby mogli oni zajmować się własnym biznesem, kiedy my w tym czasie zajmujemy się kwestiami formalnymi i podatkowymi ich działalności.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ - ZOBACZ WIĘCEJ

Warto również zapoznać się z artykułem na temat księgowości znajdującym się na naszej stronie pod TYM LINKIEM

poniedziałek, 01 kwiecień 2019 10:31

OFERTY PRODUKTÓW FINANSOWYCH W NASZYM BIURZE RACHUNKOWYM !!!
Potrzebujesz dodatkowego wsparcia na rozwój Twojego biznesu w postaci produktu leasingowego ale nie masz czasu na wizyty u doradcy?
Skorzystaj z naszej nowej oferty! Teraz, dzięki wdrożeniu Systemu Surf4Tax®, pracownicy naszego biura rachunkowego mają możliwość przekazywania Ci spersonalizowanych ofert produktów leasingowych, przygotowywanych przez renomowane instytucje finansowe.
Przyjdź i wybierz leasing lub pożyczkę leasingową odpowiednia dla Twojej firmy. Zapraszamy!

niedziela, 31 marzec 2019 10:18

"Ministerstwo Finansów pracuje nad „testem przedsiębiorcy", który oddzieli prawdziwych przedsiębiorców, od tych, którzy w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej wystawiają co miesiąc jedną fakturę na rzecz jednego pracodawcy." - pisze Piotr Skwirowski z Rzeczpospolitej

niedziela, 31 marzec 2019 10:14

Do 1 kwietnia należy rozliczyć opłatę środowiskową za samochód w firmie

sobota, 16 marzec 2019 10:27

Konieczna wymiana kas fiskalnych w celu większej inwigilacji ze strony fiskusa - Autor Radosław Żuk

Wczoraj (15.03) Sejm RP uchwalił zmiany w ustawie o VAT, na mocy których przedsiębiorcy będą musieli rejestrować swoje obroty za pomocą kasy fiskalnych online, które będą przesyłały automatycznie i bezpośrednio dane do Centralnego Repozytorium Kas. Informacje z kasy fiskalnych będą dotyczyły szczegółów każdej zarejestrowanej na kasie online transakcji. Kasy z papierowym trybem zapisu będzie można nabywać jedynie do 30 czerwca 2019 r.

sobota, 02 marzec 2019 10:35

To już kolejne problemy związane z funkcjonowaniem nowego systemu e-PIT, dzięki któremu możemy przez internet rozliczyć swoje zeznanie podatkowe. Tym razem w niektórych przypadkach osobom, które korzystają z 50 proc. kosztów uzyskania przychodu, zawyżany był dochód. Efektem był zbyt duży podatek do zapłacenia. - pisze Mateusz Gąsiorowski z businessinsider.com.pl

niedziela, 27 styczeń 2019 16:41

Aktualności podatkowe – zmiany 2019 rok...

Co nowego w tym roku? kliknij przycisk czytaj więcej i przeczytaj
 

BIURO RACHUNKOWE
U KOWALSKICH

 
INFOLINIA +48 41 333 61 60

LOKALIZACJA