Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

Konieczna wymiana kas fiskalnych w celu większej inwigilacji ze strony fiskusa

Konieczna wymiana kas fiskalnych w celu większej inwigilacji ze strony fiskusa - Autor Radosław Żuk

Wczoraj (15.03) Sejm RP uchwalił zmiany w ustawie o VAT, na mocy których przedsiębiorcy będą musieli rejestrować swoje obroty za pomocą kasy fiskalnych online, które będą przesyłały automatycznie i bezpośrednio dane do Centralnego Repozytorium Kas. Informacje z kasy fiskalnych będą dotyczyły szczegółów każdej zarejestrowanej na kasie online transakcji. Kasy z papierowym trybem zapisu będzie można nabywać jedynie do 30 czerwca 2019 r.

Natomiast od 1 stycznia 2020 r. obowiązkowa fiskalizacja za pomocą kas online będzie wymagana od przedsiębiorców świadczących usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,
sprzedający benzynę, olej napędowy czy gaz przeznaczonego do napędu pojazdów. Od 1 lipca 2020 r. z kas online będą musiały korzystać:

• placówki gastronomiczne (w tym również te działające sezonowo),
• przedsiębiorcy oferujący usługi hotelarskie, krótkotrwałego zakwaterowania,
• sprzedający węgiel, brykiet i podobne paliwa stałe wytwarzane z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

Od 1 stycznia 2021 r. fiskalizacja w trybie kas online będzie wymagana od świadczących usługi:

• budowlane,
• fryzjerskie,
• kosmetyczne,
• w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów,
• prawnicze,
• usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - wyłącznie w zakresie wstępu.

Począwszy od 1 stycznia 2023 r. będzie można zakupić jedynie kasę online, gdyż od tego momentu nie będzie można skutecznie fiskalizować obrotu za pomocą kas fiskalnych w zapisem elektronicznym. Chyba jedyną dobrą informacją w tym przypadku jest to, że podatnicy, którzy skorzystali dotychczas z ulgi na zakup kasy fiskalnej przy zakupie kasy online będą mogli z tej ulgi skorzystać ponownie.

BIURO RACHUNKOWE
U KOWALSKICH

 
INFOLINIA +48 41 333 61 60

Szanowni Państwo! 

W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiologiczną prosimy osoby powracające z zagranicy, osoby które zostały poddane kwarantannie domowej oraz osoby z infekcjami o nie przychodzenie do biura osobiście. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać zdalnie za pośrednictwem platformy klienta, drogą e-mail, telefonicznie lub prosimy o pozostawienie dokumentów w skrzynce, znajdującej się na klatce schodowej budynku. Osoby, które chcą rozliczyć podatek z zagranicy prosimy o kontakt telefoniczny w celu omówienia szczegółów wymiany dokumentów. Serdecznie prosimy o zastosowanie się do naszej prośby.

Prosimy o kontakt pod nr. tel.

biuro rachunkowe  tel. 41 333 61 60 lub 792 002 855

zwrot podatku z zagranicy, ubezpieczenia  tel. 791 005 207

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.ukowalskich.pl

LOKALIZACJA