Aktualności

Dobre Biuro Rachunkowe "U Kowalskich" Kielce

Ulga podatkowa dla klasy średniej? Ministerstwo Finansów ma nowy pomysł

Ulga podatkowa dla klasy średniej? Ministerstwo Finansów ma nowy pomysł

Ulga podatkowa dla klasy średniej?

Ulga podatkowa dla klasy średniej? Ministerstwo Finansów ma nowy pomysł. Ulga, której wielkość będzie zależeć od przychodów podatnika, skorygowanych o sztywno przyjęty wskaźnik – to pomysł Ministerstwa Finansów na ochronę tzw. klasy średniej przed negatywnymi skutkami zmian w podatkach – informuje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"Mechanizm ma wesprzeć osoby zarabiające miesięcznie między 5,8 tys. a 11,1 tys. zł brutto. Specjalne odliczenie, które zamortyzuje efekt zmian dla tej grupy, liderzy PiS zapowiadali już, prezentując założenia Polskiego Ładu" – przypomina na pierwszej stronie gazeta.

DGP powołując się na własne informacje w tej sprawie twierdzi, że "że wielkość ulgi będzie wyliczana na podstawie wzoru, który ma uwzględniać pensję brutto skorygowaną o ustalone na sztywno: wskaźnik i kwotę".

"Dla osoby, która zarabia 100 tys. zł brutto rocznie (niecałe 8,4 tys. zł miesięcznie), system wyliczy ulgę, przemnażając pensję z całego roku przez wskaźnik w wysokości 0,3932 i odejmując od wyniku kwotę 26,9 tys. zł. Z odpisu będą mogli skorzystać tylko ci, których przychód mieścić się będzie w dwóch przedziałach: między 68,6 tys. a 102,6 tys. zł oraz od 102,6 tys. do 133,6 tys. zł. Dla każdego z tych przedziałów stosowane wskaźniki będą się różnić" – wyjaśnia dziennik.

"DGP" zamieszcza wyliczenia głównego ekonomisty Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasza Kozłowskiego, z których wynika, że np. ktoś, kto dziś zarabia 5100 zł na rękę, po wprowadzeniu "gołych" rozwiązań z Polskiego Ładu traciłby ponad 96 zł miesięcznie. Projektowana ulga zmniejsza mu tę stratę do niespełna 3 zł.

"Niemal 190 zł kosztowałyby nowe podatkowe zasady osobę z pensją 6085 zł netto. Dzięki uldze zostanie jej niemal tyle samo: ponad 6082 zł na rękę" - czytamy.(PAP)

 

źródło:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ulga-podatkowa-dla-klasy-sredniej-Ministerstwa-Finansow-ma-nowy-pomysl-8116450.html

 

Poznaj bliżej naszą ofertę TUTAJ

Prowadzisz firmę? Interesuje Cię Biuro Rachunkowe Kielce? Zapraszamy TUTAJ

LOKALIZACJA