OFERTA

Naszego Biura Rachunkowego

Czym tak naprawdę jest księgowość
i co znajdziecie w naszej ofercie.

 
Definicja księgowości mówi o tym, że księgowość stanowi część rejestracyjną rachunkowości i polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które powodują zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Ma na celu gromadzenie, przetwarzanie i przechowywanie danych.

Prowadzeniem księgowości zajmuje się księgowy lub księgowa. Tyle w teorii a co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Oznacza to mniej więcej tyle, że przeciętny Kowalski nie posiadający odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia, wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości, księgowości i systemu podatkowego wie tyle, że księgowość istnieje i jest potrzebna do prowadzenia firmy. A co w sytuacji, kiedy Kowalski ma pomysł na biznes, chce zostać rekinem finansjery lub zwyczajnie jest zmuszony do samo zatrudnienia i musi bądź chce rozpocząć działalność gospodarczą? Kowalski jeżeli będzie to duża firma zatrudnia księgową z odpowiednimi kwalifikacjami lub szuka biura rachunkowego, które będzie odpowiadało jego oczekiwaniom ( o oczekiwaniach Kowalskiego w dalszej części tekstu). Kowalski szuka, dzwoni, wysyła e-maile, umawia się na spotkania i trafia do Biura Rachunkowego u Kowalskich. Na początku jego drogi to najlepsze co mogło go spotkać. Dlaczego? Ponieważ od tej pory może spać spokojnie, ponieważ jego sprawami zajmą się profesjonaliści. Nasze biuro pomoże Kowalskiemu przy rozpoczęciu działalności gospodarczej, pomoże w wyborze formy opodatkowania, dokona wszelkich formalności z tym związanych.

Kowalski przychodząc do biura jeszcze nie wiedział za dużo, miał pomysł na biznes ale co dalej? Co wybrać VAT czy ryczałt? Oczywiście są dwa zupełnie inne podatki, no ale cóż, który Kowalski zna się na wszystkich podatkach, wie że je płaci, bo płacić musi. Wybór formy opodatkowania to kluczowa sprawa, wpływająca na opłacalność prowadzenia własnego biznesu. Kowalski jest oczywiście ograniczony przepisami prawa podatkowego i w tych ramach trzeba dla Kowalskiego znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Powiemy Kowalskiemu co jest dla niego najkorzystniejsze a to wiąże się z prowadzeniem dla niego odpowiednich ewidencji księgowych. Tymi ewidencjami są Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów, Ewidencje Ryczałtowe, Ewidencje Środków Trwałych i Wyposażenia, Ewidencje dla celów podatku VAT. Obliczymy Kowalskiemu zaliczkę na podatek dochodowy, wyślemy w jego imieniu deklaracje VAT do urzędu skarbowego, sporządzimy i wyślemy w jego imieniu plik JPK, dokonamy wszelkich innych czynności związanych z rozliczeniem i obliczeniem podatkowym zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wszystkie te czynności wykonamy w ramach podpisanej umowy współpracy i ustalonej ceny. Oczekiwania ( o których było wcześniej ) Kowalskiego są jednak większe, być może będzie potrzebował sporządzenia dokumentacji finansowej do banku, celem uzyskania kredytu lub leasingu, sporządzenia sprawozdania z działalności do Głównego Urzędu Statystycznego bądź deklaracji środowiskowej. Te i inne czynności również możemy wykonać dla Kowalskiego ale ponieważ wykraczają one poza katalog czynności i usług księgowych, podlegają dodatkowej opłacie. Dla Kowalskiego zrobimy dużo ale nie wszystko. Oferujemy profesjonalne usługi księgowe, opiekę w każdej chwili trwania umowy, miłą i przyjazną atmosferę. Pozostałe usługi świadczone przez nasz zespół Kowalski znajdzie w pozostałych linkach.
Biuro rachunkowe u Kowalskich

BIURO RACHUNKOWE
U KOWALSKICH

 
INFOLINIA +48 41 333 61 60

Szanowni Państwo! 

W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiologiczną prosimy osoby powracające z zagranicy, osoby które zostały poddane kwarantannie domowej oraz osoby z infekcjami o nie przychodzenie do biura osobiście. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać zdalnie za pośrednictwem platformy klienta, drogą e-mail, telefonicznie lub prosimy o pozostawienie dokumentów w skrzynce, znajdującej się na klatce schodowej budynku. Osoby, które chcą rozliczyć podatek z zagranicy prosimy o kontakt telefoniczny w celu omówienia szczegółów wymiany dokumentów. Serdecznie prosimy o zastosowanie się do naszej prośby.

Prosimy o kontakt pod nr. tel.

biuro rachunkowe  tel. 41 333 61 60 lub 792 002 855

zwrot podatku z zagranicy, ubezpieczenia  tel. 791 005 207

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.ukowalskich.pl

LOKALIZACJA