KSIĘGOWOŚĆ

OFERTA

Czym tak naprawdę jest księgowość
i co znajdziecie w naszej ofercie.

 
Definicja księgowości mówi o tym, że księgowość stanowi część rejestracyjną rachunkowości i polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które powodują zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Ma na celu gromadzenie, przetwarzanie i przechowywanie danych.

Prowadzeniem księgowości zajmuje się księgowy lub księgowa. Tyle w teorii a co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Oznacza to mniej więcej tyle, że przeciętny Kowalski nie posiadający odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia, wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości, księgowości i systemu podatkowego wie tyle, że księgowość istnieje i jest potrzebna do prowadzenia firmy. A co w sytuacji, kiedy Kowalski ma pomysł na biznes, chce zostać rekinem finansjery lub zwyczajnie jest zmuszony do samo zatrudnienia i musi bądź chce rozpocząć działalność gospodarczą? Kowalski, jeżeli będzie to duża firma zatrudnia księgową z odpowiednimi kwalifikacjami lub szuka biura rachunkowego, które będzie odpowiadało jego oczekiwaniom ( o oczekiwaniach Kowalskiego w dalszej części tekstu). Kowalski szuka, dzwoni, wysyła e-maile, umawia się na spotkania i trafia do Biura Rachunkowego u Kowalskich. Na początku jego drogi to najlepsze co mogło go spotkać. Dlaczego? Ponieważ od tej pory może spać spokojnie, jego sprawami zajmą się profesjonaliści. Pracownicy naszego biura wyjaśnią obowiązujące przepisy podatkowe i ciążące na nim obowiązki.

Kowalski przychodząc do biura jeszcze nie wiedział za dużo, miał pomysł na biznes ale co dalej? Co wybrać VAT czy ryczałt? Oczywiście są dwa zupełnie inne podatki, no ale cóż, który Kowalski zna się na wszystkich podatkach? Wie że je płaci, bo płacić musi. Wybór formy opodatkowania to kluczowa sprawa, wpływająca na opłacalność prowadzenia własnego biznesu. Kowalski jest oczywiście ograniczony przepisami prawa i trzeba Kowalskiego poinformować jakie w systemie podatkowym obowiązują na dany moment formy opodatkowania i jakie dla tych form są przewidziane ewidencje księgowe. Kowalski od nas dowie się, że tymi ewidencjami są Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów, Ewidencje Ryczałtowe, Ewidencje Środków Trwałych i Wyposażenia, Ewidencje dla celów podatku VAT. Będzie już wiedział co jest dla niego najkorzystniejsze i to nie dlatego że ktoś mu cos podpowie, doradzi, zasugeruje. O nie, nasze biuro nie świadczy usług doradztwa podatkowego. W naszym biurze działamy w granicach prawa a wszelkie informacje udzielane Kowalskiemu nie mają charakteru doradczego a jedynie charakter informacyjny (oznacza to mniej więcej tyle, że skomplikowane przepisy podamy w formie lekko strawnej). Co zrobimy dla Kowalskiego? Obliczymy zaliczkę na podatek dochodowy, wyślemy w jego imieniu deklaracje VAT do urzędu skarbowego, sporządzimy i wyślemy w jego imieniu plik JPK, dokonamy wszelkich innych czynności związanych z rozliczeniem i obliczeniem podatkowym zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wszystkie te czynności wykonamy w ramach podpisanej umowy współpracy i ustalonej ceny. Oczekiwania ( o których było wcześniej ) Kowalskiego są jednak większe, być może będzie potrzebował sporządzenia dokumentacji finansowej do banku, celem uzyskania kredytu lub leasingu, sporządzenia sprawozdania z działalności do Głównego Urzędu Statystycznego bądź deklaracji środowiskowej. Te i inne czynności również możemy wykonać dla Kowalskiego ale ponieważ wykraczają one poza katalog czynności i usług księgowych, podlegają dodatkowej opłacie. Dla Kowalskiego zrobimy dużo ale nie wszystko. Oferujemy profesjonalne usługi księgowe, opiekę w każdej chwili trwania umowy, miłą i przyjazną atmosferę. Pozostałe usługi świadczone przez nasz zespół Kowalski znajdzie w pozostałych linkach.
Biuro rachunkowe u Kowalskich

LOKALIZACJA